БЛОГ ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ МАКАРОВА ДМИТРА ЮРІЙОВИЧА

Діти в Інтернеті: поради для батьків

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

ЧОТИРИ ПРАВИЛА ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Правило 1. Уважно ставтеся до дій ваших дітей у Всесвітній павутині:- Не відправляйте дітей в "вільне плавання" по Інтернету. Намагайтеся брати активну участь в спілкуванні дитини з Інтернетом, особливо на етапі освоєння.- Розмовляйте з дитиною про те, що нового для себе він дізнається за допомогою Інтернету і як вчасно попередити загрози.

Правило 2. Інформуйте дитину про можливості і небезпеки, які несе в собі Мережа:- Поясніть дитині, що в Інтернеті, як і в житті, зустрічаються і "хороші" і "погані" люди. Поясніть, що, якщо дитина зіткнувся з негативом або насильством від іншого користувача Інтернету, йому потрібно повідомити про це близьким людям.- Навчіть дитину шукати потрібну йому інформацію і перевіряти її, в тому числі з вашою допомогою.- Навчіть дитину уважно ставитися до скачування платної інформації та отримання платних послуг з Інтернету, особливо шляхом відправки sms, щоб уникнути втрати грошей.- Складіть список корисних, цікавих, безпечних ресурсів, якими може користуватися ваша дитина, і порадьте їх використовувати.


Правило 3. Виберіть зручну форму контролю перебування дитини в Мережі:- Встановіть на ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення - рішення батьківського контролю, антивірус Касперського або Doctor Web.- Якщо ваша дитина - учень молодших класів і залишається часто вдома один, обмежте час його перебування в Інтернеті.- Якщо комп'ютер використовується всіма членами сім'ї, встановіть його в місці, доступному для всіх членів сім'ї, а не в кімнаті дитини.- Створюйте різні облікові записи на вашому комп'ютері для дорослих і дітей. Це допоможе не тільки убезпечити дитину, але і зберегти ваші особисті дані.- Регулярно відстежуйте ресурси, які відвідує ваша дитина. Прості настройки комп'ютера дозволять вам бути в курсі того, яку інформацію переглядали ваш син або дочка.


Правило 4. Регулярно підвищуйте рівень комп'ютерної грамотності, щоб знати, як забезпечити безпеку дітей:- Використовуйте зручні можливості підвищення рівня комп'ютерної та інтернет-грамотності, наприклад, відвідування курсів, читання спеціальної літератури, консультації з експертами.- Знайомте всіх членів вашої родини з базовими принципами безпечної роботи на комп'ютері та в Інтернеті.

посилання на джерело http://www.gym075.edusite.ru/bezopasnostinet.html

2 комментария:

  1. Як вчитель Основ здоров' я обов'язково використаю інформацію про небезпеку в інтернеті.

    ОтветитьУдалить